Täna koguneb Tallinna Sadama nõukogu, kes hakkab valima sadamale uut juhatuse esimeest. Juhatuse esimehe konkursile laekus 5. oktoobriks 35 avaldust.
- Riigikogu lõi Tallinna Sadama uurimiskomisjoni. Foto: Andras Kralla
AS Tallinna Sadam
Tallinna Sadama nõuokogu: Aare Tark (nõukogu esimees), Urmas Kaarlep, Mart Luik, Üllar Jaaksoo, Merike Saks ja Agris Peedu.
Auditikomitee liikmed (kolmeks aastaks) on Urmas Kaarlep, Agris Peedu ja Mart Luik.
Sadama ajutused juhatuse liikmed on Marko Raid ja Carri Ginter.
Järgnevate nädalate jooksul võtab nõukogu kontakti võimalike sobivate kandidaatidega ning nendega peetakse esimesed kohtumised.
Tallinna Sadama juhatuse esimehe kohale kandideerijalt eeldatakse transiidi- ja logistikavaldkonna tundmist, võimekust orienteeruda Eesti riigi kui ettevõtte omaniku juhtimisstruktuurides ning tippjuhi töökogemust. Lisaks ka laitmatu äritaust, sest tuleb läbida julgeolekukontroll.
Lisaks oodatakse kandidaadilt kõrgharidust, strateegilist mõtlemist, kõrget pingetaluvust, head analüüsivõimet ning soovitavalt eesti, inglise ja vene keele valdamist.
Tallinna Sadama tütarettevõtte TS Laevad juhi kohale esitas avalduse 30 inimest, kellele lisandusid personaliotsingufirma Amrop sihtotsinguga leitud kandidaadid.
2005. aastast Tallinna Sadama juhatuse esimees olnud Ain Kaljuranna pidasid kapo töötajad 26. augustil altkäemaksu võtmises kahtlustatavana kinni.
27. augustil vabastas Tallinna Sadama nõukogu Kaljuranna juhatuse esimehe ametist. 28. augustil võeti Kaljurand vahi alla, kus viibib tänaseni.
Koos Kaljurannaga vahistati ka sadama nõukogu liige Allan Kiil. Kaljuranna puhul kahtlustatakse, et ta on altkäemaksu võtnud sadu tuhandeid eurosid, Kiili puhul miljoneid eurosid.
Seotud lood
AS Tallinna Sadama nõukogu valis tänasel koosolekul ettevõtte juhatuse esimeheks Valdo Kalmu, kes alustab tööd 1. märtsist, teatas ettevõte.
Mullu puhkenud korruptsiooniskandaalile vaatamata oli majandusaasta Tallinna Sadamale edukas, teatas nõukogu.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.